Jak poznat dobrého investičního poradce?

Nevíte si rady se svými financemi? Rádi byste investovali, ale nevíte, jak na to? Pak potřebujete investičního poradce. Podíváme se, podle čeho se můžete orientovat při jeho výběru.

Při výběru investičního poradce bývá řada lidí nejistá a není se čemu divit. العاب ربح المال من الانترنت Vždyť se jedná o člověka, který může rozhodnout o našich financích a tím pádem o naší budoucnosti. Co když nám vybraný poradce poradí špatně a my to zjistíme, až bude pro nás pozdě?

Není tomu tak dávno, kdy se finančním a investičním poradcem mohl stát opravdu každý, aniž by musel jakýmkoliv způsobem prokazovat svou odbornost. Stačil jeden jednoduchý víkendový kurs a nový poradce byl na světě! Jistě si umíte představit, jakým způsobem pak provozoval investiční poradenství. Přitom neexistoval způsob, jak si předem ověřit profesionální kvality konkrétního poradce.
Tato neblahá skutečnost se však poslední dobou zásadně změnila zavedením několika nových opatření. Zásadní roli hraje rozhodnutí Parlamentu ČR o nutnosti prokazovat odborné znalosti při podnikání na kapitálovém trhu. Schválená novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu zavádí pro finanční a investiční poradce podmínku vykonat odbornou zkoušku, jejíž standardy stanovuje Česká národní banka.

Při výběru svého investičního poradce si pozorně přečtěte jeho osvědčení o absolvované zkoušce. Existují totiž dvě verze:

• základní – pro investiční zprostředkovatele, kteří mohou nabízet klientům pouze zprostředkování investic a ne poskytovat individuální poradenství.
• Vyšší – jedná se o souhrnnou zkoušku pro všechny investiční nástroje, po jejímž získání je poradce oprávněn poskytovat veškeré finanční poradenství na základě konkrétní situace klienta čili poradenství v pravém slova smyslu.

Svým klientům mohu nabídnout veškerou poradenskou činnost

Vzhledem k tomu, že již více jak dvacet let pracuji v oboru a poskytuji finanční a investiční poradenství, bylo mým cílem absolvovat vyšší verzi zkoušky a potvrdit tak svou odbornou způsobilost. Úspěšně jsem vykonal náročnou odbornou zkoušku u akreditované společnosti VECTOR Certifikace s.r.o. a získal tak osvědčení pro poskytování veškeré poradenské činnosti v oblasti investic.

Obtížnost této tříhodinové zkoušky je vysoká. Pokročilou variantu zkoušky si zvolilo jen 10 % uchazečů a celková úspěšnost byla pouze 55 %. Klienti tak mají jistotu, že každý poradce, který toto osvědčení získal, disponuje potřebnými schopnostmi a znalostmi. قواعد لعبة بوكر

Nelituji dlouhého času věnovanému přípravě na zkoušku, protože vítám každou možnost ke sebevzdělávání a rozšiřování své působnosti v oboru finančního poradenství. Mou prioritou je věnovat každému klientovi maximální individuální pozornost a pomoci mu spravovat finance tak, aby se mohl v klidu věnovat své práci, rodině a koníčkům a nemusel mít obavy z materiálního zajištění. العاب روليت

Pokud byste se mnou rádi prokonzultovali vaši situaci a nechali si ušít finanční poradenství na míru, napište mi a domluvíme si nezávaznou schůzku.